MENÜ

Mágusnő Rend Közhasznú Társadalmi Szervezet
egységes szerkezetű módosított és kiegészített alapszabálya

 

I. Általános rendelkezések

1./ A Mágusnő Rend (továbbiakban társadalmi szervezet) az egyesülési jogról szóló 1989. évi II. tv. alapján önkéntesen létrehozott, demokratikus önkormányzattal rendelkező, közhasznú szervezetként működő társadalmi szervezet.

2./ A társadalmi szervezet jogi személy:
neve: Mágusnő Rend

3./ A társadalmi szervezet közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független, pártoknak anyagi támogatást nem nyújt, az önkormányzati és országgyűlési választásokon jelöltet nem állít.

4./ A társadalmi szervezet közhasznú tevékenysége az 1997. évi CLVI. törvény 26.§.c./ pont 1.,2.,4.,5. alpontjai értelmében egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység, szociális tevékenység, családsegítés, nevelés, oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, kulturális tevékenység, stb.

 

II. A társadalmi szervezet célja, tevékenysége

A Mágusnő Rend célja

1./ A családok összetartó erejének erősítése a nők (családanyák) fizikai és szellemi és lelki egyensúlyának megőrzése, oktatás, ismeretterjesztés, terápiás és egyéb gyakorlati foglalkozások útján. Egészséges életmód-szemlélet kialakítása a táplálkozás, sport és szabadidős tevékenységek valamint a művészetek kulturális tevékenységek területén. Az erkölcsi értékek megszilárdítása, az anyaság és nőiesség , illetve a nők személyiségének, önértékelésének fejlesztése, megerősítése.Generációk összefogása, a több generációs együttélés hagyományának felélesztése, a nagyszülők szerepének visszaállítása a család életében a gyermekek nevelésében, idősekről történő gondoskodás a családon belül.

2./ Az Udaipur-i szkíta hagyományok alapján Magyar holisztikus oktatási rendszer meghonosítása, ilyen típusú bölcsődék, óvodák, iskolák működtetése. Gyermekek több oldalú intelligenciájának (intuitív, logikus, vizuális, musicalis, testi,) harmonikus kifejlesztése. Holisztikus szemléletű felnőtt oktatás.

3./„Jövő Kórházának : Harmonizáló Ház néven homeopátiás, illetve alternatív gyógymódok alkalmazására szakosodott gondozó központ(ok) létrehozása és működtetése.
Engedélyhez nem kötött egészség megőrzésre irányuló ingyenes szolgáltatások (szeretet-, lélek- és frissítő-masszázs) nyújtása.
2./ A társadalmi szervezet közhasznú tevékenysége körében nyújtott szolgáltatásait a társadalmi szervezet tagjain kívül harmadik személy is igénybe veheti.
3./ A társadalmi szervezet befektetési tevékenységet nem folytat. Ha a későbbiek során befektetési tevékenység folytatása mellett dönt, arra a közgyűlésnek befektetési szabályzatot kell elfogadnia, e nélkül a befektetési tevékenység nem kezdhető meg.

 

III. A társadalmi szervezet tagjai

Tagsági viszony keletkezése, megszűnése

1./ A társadalmi szervezet tagjai lehetnek, akik a társadalmi szervezet céljait és Alapszabályát elfogadják s akinek tagfelvételi kérelmét a társadalmi szervezet erre jogosult szerve jóváhagyja. A 18. életévüket még be nem töltött tagok felvételéhez törvényes képviselőjük hozzájárulása szükséges.

2./ A társadalmi szervezet rendes és pártoló tagjai lehetnek:

A társadalmi szervezet rendes tagja lehet minden természetes személy, aki nem áll szabadságvesztés büntetése vagy közügyektől való eltiltó bírói ítélet hatálya alatt, belépését jogszabály nem tiltja, elfogadja a társadalmi szervezet alapszabályát, a társadalmi szervezetben tevékenységet folytat, valamint akit a társadalmi szervezet tagjai sorába felvesz. A rendes tagok felvételéről –belépési kérelmük és két rendes tag támogató javaslata alapján- az elnök dönt.

A társadalmi szervezet pártoló tagja (a továbbiakban: pártoló tag) lehet minden természetes személy, bel- vagy külföldi jogi személy, vagy jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet, vagy intézmény, amely a társadalmi szervezet célkitűzéseinek megvalósításában érdekelt és pártoló tagsági díjat fizet. A pártoló tag köteles felvételi kérelméhez legalább egy rendes tag támogató javaslatát mellékelni. A pártoló tag felvételéről az elnök dönt.

A társadalmi szervezet Elnökének tagfelvétellel kapcsolatos esetleges elutasító döntése ellen, annak kézbesítésétől számított 15 napon belül, fellebbezéssel lehet élni az Elnökséghez.

3./ A tagok és a pártoló tagok jegyzékét az Elnök vezeti. A jegyzék kizárólag a tagsági viszonnyal kapcsolatos adatokat tartalmazhatja. Az érintett belegyezése nélkül – jogszabályban előírt esetek kivételével – harmadik személynek semmilyen nyilvántartott adat nem adható ki.

4./ A tag tagsági viszonya megszűnik:
a tag halálával/jogutód nélküli megszűnésével
jogerős szabadságvesztés büntetésre ítélésével,
jogerős bírói közügyektől való eltiltásával,
kizárással,
a kilépési szándék írásbeli bejelentésével,
a határozott időre kötött megállapodás esetén a pártoló tagsági viszony idejének lejártával,
a társadalmi szervezet megszűnésével
törléssel amennyiben a tag tagdíjfizetési kötelezettségét felszólítás ellenére 6 hónapon át nem teljesíti.

5./ A tag törléséről az elnök javaslatára az elnökség dönt. A tag törlését kimondó határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül a közgyűléshez lehet fellebbezni. A fellebbezést a következő közgyűlés köteles érdemben elbírálni.

 

IV. A tagok jogai és kötelezettségei

1./ A tagokat egymáshoz képest azonos jogok és kötelezettségek illetik, illetve terhelik. Kivételt képeznek a társadalmi szervezetben betöltött tisztségekből fakadó jogok és kötelezettségek. Fiatalkorú tag, képviseletre jogosító tisztségre nem jelölhető, és nem választható, bankszámla feletti rendelkezési joga, utalványozási joga nem lehet.

2./ Az egyesület rendes tagjai jogosultak:
a társadalmi szervezet munkájában legjobb képességei szerint részt venni,
részt venni a társadalmi szervezet összejövetelein, rendezvényein,
javaslatot tenni bármely, a társadalmi szervezet működését érintő kérdésben,
választani és magát jelöltetni a társadalmi szervezet szerveibe tisztségviselőnek,
részt venni a társadalmi szervezet célkitűzéseihez tartozó tevékenységben,
részesülhetnek a társadalmi szervezet által nyújtott kedvezményekben,
a társadalmi szervezet valamely törvénysértő határozatát –a tudomásra jutástól számított 30 napon belül- a Megyei Bíróság előtt megtámadni

3./ A társadalmi szervezet pártoló tagja ill. képviselője tanácskozási joggal jogosult
részt venni a társadalmi szervezet nyilvános rendezvényein, ott felszólalni,
észrevételeket tenni,
az Elnökség tagjain keresztül javaslatot tenni a társadalmi szervezet működését érintő kérdésekben,
külön megállapodás alapján részesülni a társadalmi szervezet által nyújtott kedvezményekben

4./ A társadalmi szervezet rendes tagja köteles:
betartani az Alapszabály és a Rendi alkotmány rendelkezéseit valamint a közgyűlés határozatait,
a Közgyűlés által meghatározott összegű tagsági díjat határidőre befizetni,
a társadalmi szervezet vagyonának felszerelésének megóvására, minden tőle telhetőt megtenni

5./ A társadalmi szervezet pártoló tagja köteles:
az Alapszabály rendelkezéseit betartani,
a társadalmi szervezetet az Elnökséggel kötött megállapodás szerinti támogatásban részesíteni. (pártoló tagsági díjat megfizetni)

 

V. A társadalmi szervezet szervezete és működése

1./ A társadalmi szervezet szervei:
Közgyűlés - Elnök, Alelnök
Elnökség - Elnökség tagjai
Felügyelő Bizottság - Felügyelő Bizottság Elnöke és tagjai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asztali nézet